Még mindig nincs nyugalom az odúknál, és ismét egy új madárfaj!
2011.10.23. 14:10
• Talán erre a hétvégére a legtalálóbb szavak a: hihetetlen és a hűha. Nem hittem volna, hogy idén még az odúknak a belsejét fogom fotózni és mégis...Itt a ligetben iszonyú mi folyik, persze pozitív értelemben. Tehát ami az odúkat illeti, a 6-os számú odúba is bementek a cinegék, de a 25-be még fészek anyagot is találtunk, amibe szintén egy tojó széncinege tartózkodott nagyjából 5 percig. Azt sajnos nem tudjuk, hogy ő vitte-e be, vagy még nyár végén került oda, minden esetre elég furcsa, főleg, hogy nem egy száraz fűcsomóról van szó, hanem aránylag még "friss" moháról. Akárhogy is, az elkövetkező madarásznapon nem fogunk unatkozni, hiszen lehet, hogy egyebet is fogunk találni az odúkban.
Ahogy a címben is írtuk, ismét egy eddig nem látott madár tisztelt meg minket. A kis fakopáncs(Dendrocopos minor). Nagyobb testvére, a nagy fakopáncs(Dendrocopos major) társaságában kopácsolt. Ugyan így csapatban szedegettek a szén, kék, és barátcinegék az őszapók társaságában. A már jól ismert szajkó párunk is jelen volt, de nem kerülte el a figyelmünket egy varjú és egy karvaly viadala sem a levegőben. Ezekből a sorokból kitűnik, hogy micsoda madárvilág van itt a kerület egyetlen kis részében.
•Fotók: Lampert Benedek
• Az Erzsébetligeti odúk tanösvényen kívüli része ill. a Mátyás k. téri odúk Reszt Károly tulajdonát képezik.
-A tojó éppen kijön az odúból...
-...és ez marad utána...erre egyenlőre kielégítő választ nem tudunk adni.
-És akkor az új madárfajunk a: Kis fakopáncs, egy "hölgy" személyében :).
-Aki a természetet járja, óhatatlanul is felfigyel annak csodáira. A madarakon kívül az ősz szépségeit is megfigyelhettük :).
• A tanösvényünk körül is zajlanak az események. Most már csak arra várunk, hogy megérkezzen a pénz, és megrendelhessük a tanösvényt. Az eddigi tervek szerint úgy lesz, hogy valamelyik hétvégén lesz az átadás és a madarásznap. A madarásznapon azt tervezzük, hogy a résztvevők számától függően csoportok lesznek egy-egy vezetővel és végig járjuk az odúkat. Ezeket levesszük a fáról és megnézzük mi a helyzet belül. Ez egyúttal a mi számunkra is hasznos, hiszen ezekből az adatokból fogjuk összeállítani az év végi eredményeket. Ahogy azt már olvashattuk, még mindig lehet olyan odú amiben friss fészek anyag van, esetleg nyárról egy komplett fészek, vagy nyomok az éjszakázásról.
• MÉG EGY HÓNAP A PÁLYÁZAT VÉGÉIG!
A résztevőknek még egy hónapuk van arra, hogy beküldjék képeiket, hiszen mint már mondtuk, több képpel lehet indulni. Már érkeztek pályaművek, így ajánlatos nem az utolsó pillanatra halasztani a dolgot. Mindenki próbáljon szerencsét ne habozzon! Részletek és leírás a pályázat rovatában.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Utolsó kommentek